SigortaZorunlu Deprem Sigortası DASK

En Uygun
Zorunlu Deprem Sigortası
Fiyatları Sorgulama

TEKLİF AL


Anlaşmalı Zorunlu Deprem Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin zorunlu deprem sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!

DASK sorgulaması yaparak anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın, en uygun poliçeyi anında satın alın!DASK Teminatları

Ana Teminatlar

Tüm sigorta şirketleri aynı koşullarda teminat vermek zorundadır.

 • İcon Tsunami

  Tsunami

 • İcon Deprem

  Deprem

 • İcon Yangın

  Yangın

Coğrafi olarak deprem bölgesinde yer alan ülkemizde 1999 depreminin ardından yapılması zorunlu hale getirilen deprem sigortası, depremin yarattığı hasarlar sonucu bireyleri maddi olarak güvence altına almayı amaçlamaktadır. Kısaca DASK olarak bilinen zorunlu deprem sigortası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun yönetmeliğine göre düzenlenen hususlar doğrultusundaki maddeleri kapsar.

Tapuya kayıtlı her ev, dükkân, iş yeri ve diğer binalar için yaptırılması gereken bir sigorta olan DASK deprem sigortası yaptırılmadığında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında gereken işlemler yapılamaz. Bunun dışında bir konut için elektrik, su gibi abonelik işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için de DASK yaptırılmalıdır.

Depremler doğal afetler arasında yıkıcı etki bakımından üst sıralarda yer alan felaketlerdir. Özellikle ülkemiz gibi genel coğrafya olarak fay hatlarına yakın bir alanda konumlanan bölgelerde çok daha yıkıcı etkileri olabilmektedir. Bu nedenle yaşanacak depremde oluşan maddi hasarı güvence altına almak gerekir. Maddi kayıpları minimal seviyede tutma konusunda size en etkin çözümleri sunan Sigortambir ile DASK sigortası yaptırma işlemleriniz artık kolayca sonuçlanacak.

Zorunlu deprem sigortası fiyatları her sigorta şirketine ve sigortanın kapsamına göre değişiklik göstermektedir. DASK fiyatları hakkında bilgi almak ve en doğru sigorta ürününe, en uygun fiyata ulaşmak için Sigortambir daima yanınızda… Deprem sigortası fiyatları ve daha fazlası için 7 gün, 24 saat kesintisiz hizmet ve ihtiyaçlarınızı anlayan sigorta uzmanlarının yüzde yüz desteğiyle en büyük yardımcınız Sigortambir olacak. Sigortambir üzerinden tam 22 sigorta şirketinin en iyi DASK tekliflerine ulaşabilir, teklifleri rahatlıkla karşılaştırarak ihtiyacınız olan deprem sigortasına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

DASK’ın kapsamı, binalarda depremin ardından ve depreme bağlı olarak gerçekleşen yangın, erozyon gibi felaketlerden dolayı oluşabilecek hasarlardır. Zorunlu deprem sigortası, tapusu itibarıyla taşınmaz olarak geçen binalar, binaların içerisinde şahsa ait büro ticarethane ve benzer amaçla kullanılan yaşam alanları için yapılabilecek bir sigortadır. Bununla birlikte deprem sırasında zarar gören binalar ve işyerleri ile bina içerisinde yer alan asansör, merdiven, kolonlar, tavan, taban, çatı ve benzeri alanlarda meydana gelen hasarlar da DASK sigortası ile teminat altına alınır. DASK’ın depremden kaynaklı olarak teminat altına aldığı durumlar yangın, yer kayması, infilak, tsunami, su baskını ve sel olarak sıralanabilir.Dask Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular • Zorunlu Deprem Sigortası Ne Kadardır?

  Dask için ödeyeceğiniz tutar binanın inşa yılına, yapı tarzına, metrekaresine ve yer aldığı il/ilçeye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak yapmanız gereken prim ödemesi ve karşılanacak teminatlar her sigorta şirketinde aynıdır.
 • Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Nedir?

  Zorunlu deprem sigortası (DASK), depremin ve deprem sonucunda yaşanabilecek her türlü (yangın, tsunami, yer kayması) durumda oluşan maddi zararı poliçenizdeki limitler dahilinde tarafınıza nakit olarak ödenmesini sağlar.
 • Zorunlu Deprem Sigortası ile sunulan teminatlar nelerdir?

  Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçede belirtilmiş limitler dahilinde karşılanır. Belirlenecek limitler bina yaşı, yapı malzemesi, il/ilçe ve metrekare bilgilerine göre değişkenlik gösterir.
 • Zorunlu deprem sigortası yaptırmamanın cezası var mıdır?

  Şu an için yürürlükte olan herhangi bir cezai durum yoktur. Deprem gibi doğal afetlerin ne zaman başımıza geleceğini bilmediğimiz için hem konut poliçesini hem de deprem poliçenizi cezai durumu olmasa dahi yaptırmanız size faydalı olacaktır.
 • Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmazsam ne olur?

  Dask yaptırmazsanız devletin sunduğu konut kredilerinden ve depremde binanızın hasar görmesi durumunda yapılacak ödemelerden yararlanamazsınız. Aynı zamanda siz veya kiracınız elektrik, su, doğalgaz bağlantılarını gerçekleştiremez.
 • Zorunlu Deprem Sigortasında bina bedeli nedir?

  Zorunlu deprem sigortası konut poliçesindeki gibi metre kare başına maliyeti esas alırken 268.000 TL'ye kadar ödeme yapar. Daha üzerindeki ödemelerde konut poliçeniz devreye girer ve kalan kısmı size öder. Eğer konut poliçeniz yok ise deprem sigortası maksimum 268.000 TL ödeme yapacaktır. Ayrıca çoğu sigorta şirketi DASK poliçesi yapılmamış evler için konut poliçesinde bina teminatı alınsa dahi ödeme yapmayabiliyor. Hasar anında sorun yaşamamak için hem konut hem zorunlu deprem sigortanızı yaptırın.