SigortaKonut Sigortası

En Uygun
Konut Sigortası
Fiyatları Sorgulama

TEKLİF AL


Anlaşmalı Konut Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin konut sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!

Konut sigortası sorgulaması yaparak anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın, en uygun poliçeyi anında satın alın!Konut Sigortası Teminatları

Ana Teminatlar

Her sigorta şirketinde kapsamlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için sigorta uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

 • İcon Elektrik

  Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması

 • İcon Hırsızlık

  Hırsızlık

 • İcon Deprem

  Deprem

 • İcon Yangın

  Yangın

Ek Teminatlar

Her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Ek teminatlar ve ek hizmetler için detaylı bilgiyi sigorta uzmanımızdan alabilirsiniz.

 • İcon Kırılma

  Kazaen Kırılma

 • İcon Ferdikaza

  Ferdi Kaza

 • İcon Tsunami

  Su Baskını

 • İcon Mali

  3. Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

Herhangi bir zamanda meydana gelme olasılığı olan deprem, yangın, sel, yıldırım, infilak, terör ve hırsızlık olayları, arkalarında ağır maddi kayıplar bırakan durumlardır. Bu tip durumlara karşısında yaşayacağınız risklere karşı evinizi güvence altına alan konut sigortası, maddi hasarınızı minimal seviyeye indiren bir sigorta türüdür.

Şehirleşmenin hızla arttığı günümüzde buna paralel olarak artan hırsızlıkları da göz önüne aldığımızda zorunlu konut sigortası daha da önemli hale gelmektedir. Çeşitli güvenlik önlemlerinin de giderek bir işe yaramadığı ve hırsızlara karşı bir tehdit oluşturmadığı durumlarda mülk sahibinin mal ve can güvenliği büyük risklerle karşı karşıya gelmektedir. Böyle bir durumla burun buruna geldiğinizde maddi kayıplarınızı en aza indirmek için Sigortambir konut sigortası ile evinizi sigortalatabilirsiniz. Sigortambir üzerinden konut sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinerek ihtiyacınız olan sigorta ürününe kolayca ulaşabilirsiniz. En uygun konut sigortası için tam 22 farklı sigorta şirketinin 2022 konut sigortası fiyatlarını birbirini ile kıyaslayabilir, konut sigortası işlemlerinizi online sistem üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

Konut sigortası, DASK gibi zorunlu bir sigorta türü değildir fakat evinizi su basması, cam kırılması gibi iç ve dış kaynaklı sebeplerden ötürü evinizde oluşabilecek hasarları karşıladığı için pek çok insanın tercihi olmaya devam etmektedir. Konut sigortasının deprem sigortasından farkı, evinizde meydana gelebilecek hasarlarda eşyalarınızı; sizden kaynaklı hasarda komşunuzu ve kiracı olduğunuz durumda ise ev sahibinizin de maddi hasarını karşılamasıdır. Bunun yanında paket içeriğine göre değişmekle birlikte yangın, dahili veya yağmurdan kaynaklı olarak su basması, dolu, sel, deprem, hırsızlık gibi risklere karşı da konut sigortası ile evinizi güvence altına almanız mümkündür. Yaşanabilecek bu olumsuz olaylara karşı Sigortambir üzerinden yaptıracağınız konut sigortası ile maddi hasarlarınızı en aza indirebilirsiniz. Evinizi Sigortambir ile sigortalatarak olası risklere karşı maddi hasarınızı kaybınızı azaltmak için online işlemler menüsünden ya da 7/24 bire bir destek hattından işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Konut sigortası, kiracı veya ev sahibi fark etmeksizin herkesin yaptırabileceği bir sigorta türüdür. Bir konut sigortası poliçesi kasıtlı bir durum olmadığı sürece evinizde 3. kişiler ve doğal olaylardan kaynaklı tüm hasarları karşılamaktadır. Kiracılar ve ev sahipleri bakımından bazı değişikliler içeren konut sigortasında kiracılar hem eşyalarını hem de komşulara ve ev sahibine verebilecekleri zararları teminat altına alabilirler. Konut sigortası yaptıran ev sahipleri ise evlerine gelebilecek hasarları güvence altına alırken sigorta poliçesine yaptıracağı ek sözleşme ile de bir kaza durumunda kullanımdan veya kira kaybından kaynaklı hasarları da teminata dahil edebilirler.

Konut Sigortası Neler Kapsar?

Eviniz her an meydana gelecek risklere karşı tehdit altındadır. Evinizde olmadığınız bir zaman diliminde çatınız akabilir, evinizi su basabilir ya da camınız kırılabilir. Bunun yanında sık sık yaşanan hırsızlık olayları ile hem can hem de mal güvenliğiniz tehdit altına girmektedir. Özellikle değerli eşyalarınızın teminatını geri alabileceğiniz konut sigortası ile mal kaybınızı en aza indirmeniz mümkündür.

Konut sigortasının teminatları arasında yer alan yangın, sel, su basması, deprem ve benzeri riskler, temel teminatlardır. Bu risklerden dolayı evler ciddi hasarlar almakta hatta pek çok kişi evini kaybetme durumuyla karşı karşıya gelebilmektedir. Standart seçeneklerin yanı sıra konut sigortasına dahil edilebilecek çatı akması gibi durumlarda da giderleriniz ekstra para harcamanıza gerek kalmadan sigortanız tarafından ödenir.

Karşılaşacağınız riskleri maddi kayıp yaşamadan atlatabilmeniz için hızlı ve etkin çözümler sunan Sigortambir üzerinden konut sigortası seçeneklerini birbiri ile kıyaslayarak değerlendirebilir ve kendinize uygun paketi kolayca seçebilirsiniz. Aklınıza takılan her konuda Sigortambir’in bire bir destek hattı üzerinden yardım alabilir, aradığınız konut sigortası ürününe zorlanmadan karar verebilirsiniz.Konut Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular • Altın, mücevher gibi kıymetli eşyalar kapsam içinde midir?

  Eğer konutunuzda değerli eşyalarınızın sayısı çok ise sigorta şirketleri belirli prim ödemeleri karşılığında veya güvenlikli bir sitede oturuyor iseniz tamamını teminat kapsamında değerlendirebiliyor. Ancak sigorta şirketleri kıymetli eşyalarınızın ödemesini yapmak için eşyaların kilitli kasada olmasını, kasanın ağırlığının yüksek olması gibi şartlar koymaktadır. Aksi takdirde ödeme gerçekleştirmemektedir.
 • Hasarımdan dolayı komşularım zarar gördü ne yapmalıyım?

  Konut poliçeleri, komşuluk mali mesuliyet teminatı ile 3.şahıslara vereceğiniz zararları kapsam içine alır. Bu teminat yangından dolayı binaya veya komşularınıza zarar vermeniz veya su basması ve alt daireye zarar gelmesi gibi durumlarda hasarı karşılayacaktır. Komşuluk mali mesuliyet teminatının limitleri sigortalı tarafından belirlenir.
 • Kiracılar konut poliçesi yaptırabilir mi?

  Evet, kiracılar konut poliçesi yaptırabilir. Kiracı iseniz daire size ait olmadığı için bina teminatı alamazsınız, ancak diğer tüm teminatları poliçenize ekletebilirsiniz. Eğer ev sahibi iseniz ve eviniz de kiracı var ise sadece bina teminatı alabilir, diğer teminatlar kiracıya ait olduğu için teminat alamazsınız.
 • Konut sigortamı iptal edebilir miyim?

  Konut sigortası isteğe bağlı bir ürün olduğu için dilediğiniz zaman iptal edebilir, kullanmadığınız günlerin prim iadelerini alabilirsiniz.
 • Konut sigortası nedir?

  Konut sigortası yangın, yıldırım, infilak, duman, dahili su, terör, fırtına, hırsızlık, elektrik hasarları, su basması gibi birçok teminatı içinde barından sigorta ürünüdür.
 • Konut sigortası neleri kapsar?

  Konut sigortası yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu sigortacınızla paylaşacağınız konut bilgilerinizdir. Evinizde bulunan eşyaların bedeli ve kaç metrekare olduğu gibi bilgiler sigortalının sözlü beyanı dikkate alınarak poliçeye eklenir. Vereceğiniz bilgiler dahilinde ödemek istediğiniz prim tutarına göre poliçe limitleriniz belirlenecektir.
 • Televizyon, bilgisayar, buzdolabı gibi elektronik eşyalar hasar görürse ne yapmalıyım?

  Sigorta şirketleri elektronik cihazlar için genel olarak aynı kuralı uygulamaktadır. Zarar gören eşyanın kaza sonucu hasar alması veya yangın, deprem gibi sebepler ile zarar görmesinden kaynaklı zararları karşılamaktadır.